Çimento Esaslı Sürme Su Yalıtım Uygulamaları

  1. Çift komponentli yarı ve tam elastik olup yüzeysel izolasyon sağlayan, betona sirayet etmeyen, wc, balkon, banyo ve mutfak gibi ıslak zemin ve duvarlarında, seramik altında su yalıtımında kullanmaktadır. Beton üzerine, şap üzerine sıva üstüne uygulanabilir. Negatiften su basıncına karşı uygulanmaz. Uv dayanımı olmadığından kuruma altına alınmalıdır.
  2. Çift komponentli yarı ve tam elastik olup kapiler özelliği ile betona bir miktar işleyen İZOTÜM Kristeks gibi malzemeler. Perde betonlarda ve teras tabliyelerinde su depolarında betonla direk temas ettiğinde beton yüzey yıkanmış ıslak ise beton içerisine bir miktar çalışmaktadır. Bu tür malzemeler pozitiften (suyun geldiği yönden) uygulanmaktadır.
  3. Negatiften (içten) ve pozitiften (dıştan) uygulanabilen komponentsiz kristalize izolasyon malzemesi betona derinlemesine işler ve beton içerisindeki kılcal çatlaklarda suda çözülmeyen kristaller oluşturan İZOTÜM Crystallize gibi malzemeler. kuyu temel, istinat duvarı, asansör kuyusu, suyun geldiği yönden su izolasyonu mümkün olmayan perde beton alanlarda kullanılabilmektedir. Bu malzemeler betonu suya karşı kilitleyerek betonu su geçirimsiz hale getirmektedir.